Związek Polskich Artystów Plastyków

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start ArsForum 5/2018
Ars Forum 5/2018

Ankieta Czytelników ArsForum

Email Drukuj PDF

Szanwoni Państwo, 

wszystkich czytelników ArsForum gorąco prosimy o wypłenienie ankiety dotyczącej formy i tematyki czasopisma. Państwa sugestie są dla nas bardzo ważne, dlatego chcemy wziąć je pod uwagę przy tworzeniu kolejnych numerów. Ankietę prosimy przesłać na adres  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. do 5 stycznia 2019 roku.

ANKIETA

 

Wywiad z Ignacym Czwartosem

Email Drukuj PDF

 ignac 20271

 

Żołnierze Wyklęci wydostali się spod ziemi także dla mnie...

Janusz Janowski: Bardzo trudno we współczesnej sztuce natrafić na działania artystyczne, których podstawowa treść przekazu artystycznego byłaby nasączona wartościami takimi jak na przykład patriotyzm. Fakt ten jest tym bardziej zastanawiający, że sztuka współczesna jest głęboko zanurzona w politykę. Nie da się jednak nie dostrzec, że tak bardzo obecnie upolityczniona sztuka stanowi istotny czynnik permanentnej lewicowej rewolucji, będąc całkowicie podporządkowaną tematyce emancypacyjnej i antykulturowej. Tymczasem w Twoim malarstwie można odnaleźć owo rzadkie znamię, które tak bardzo było charakterystyczne dla polskiej sztuki drugiej połowy XIX wieku, kiedy Polska, nie posiadając niepodległości i suwerenności, była zarządzana przez trzech zaborców. W związku z faktem, że obecnie zaangażowanie artysty w tego rodzaju tematykę jest szczególnie uderzające, chciałbym Cię spytać o to jakie emocje, jakie potrzeby osobowe i artystyczne kierowały Cię w stronę malarstwa zaangażowanego patriotycznie?

Więcej…
 

ZAPOWIEDŹ

Email Drukuj PDF

okładka AF nr 5 do Awizo

Z radością informujemy, że nr 5 ArsForum jest już dostępny do nabycia w sieci Empik oraz biurze ZG ZPAP. Tematem numeru jest patriotyzm, w nawiązaniu do którego będziecie mogli Państwo przeczytać wywiad z Ignacym Czwartosem. Temat patriotyzmu podejęty jest w rozważaniach Piotra Bernatowicza w kontekście polskiej sztuki współczesnej. Piotra Jaroszyńekigo w odniesieniu do sztuki polskiej XIX wieku, jak również Romana Konika, który skupia się na sztuce w czasach propagandy. Na postawione w ankiecie pytanie: "Czy sztuka jest wlasciwym obszarem do afirmacji patriotyzmu?" odpowiadają Roman Ciepliński, Hanna Karczewska, Tomasz Kucharski, Janusz Lewandowski, Jan Wojciech Malik, Paweł Napierała, Romuald Oramus, Władysław Podrazik i Stanisław Tabisz. W dziale Sylwetki będą mogli się Państwo zapoznać z Wojciechem Korkuciem, Tomaszem Kucharskim, Janem Miśkiem oraz Andrzejem Pityńskim. Kontynuujemy Historię ZPAP w formie komiksu autorstwa Tomasza Bereźnickiego, zaś w Galerii Młodych skupiamy się na twórczości Sylwii Brzyszczyk. W dziale Prawo i sztuka Krzysztof Lewandowski bierzę pod lupę temat ochrony prawnej grafiki płytowej. Niezmiennie polecamy również godne uwagi pozycje ksiązkowe poświęcone sztuce oraz prezentujemy interesujące i wartościowe wydarzenia organizowane przez instytucje kultury oraz Okręgi ZPAP

Serdecznie zachęcamy do lektury!

 

Dofinansowano ze środków: 

mkidn 01 cmyk

 


Strona 2 z 2

Kalendarz

luty 2023
N P W Ś C Pt S
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 1 2 3 4

Statystyka

Odsłon : 18220258

Bądź na bieżąco!