Związek Polskich Artystów Plastyków

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start ArsForum 2/2017
ArsForum - 2/2017

Ogólnopolska Konferencja Kultury

Email Drukuj PDF

W numerze znajdą Państwo także relację z pierwszego etapu Ogólnopolskiej Konferencji Kultury, niezwykle istotnej dla środowiska artystów plastyków inicjatywy wiceminister w MKiDN Wandy Zwinogrodzkiej.

logo

Więcej…
 
   

Książki polecane przez ArsForum

Email Drukuj PDF

W drugim numerze polecamy Państwu następujące książki:

Anselm Grün OSB, Piękno. Nowa duchowość radości życia

Piękno

Maciej Kociuba, Antropologia poznania obrazowego. Rola obrazu i dyskursu w poznawczym ujmowaniu świata

Antropologia

 

 

Jacques Rancière, Estetyka jako polityka

Estetyka

 

 

Sztuka i realizm

Sztuka i realizm

 

 

Zaprszamy do lektury recenzji: pdf!

 

Czasopismo ArsForum zostało dofinansowane z funduszu:

mkidn 01 cmyk

 

 

 

TEMAT NUMERU: SZTUKA I POLITYKA

Email Drukuj PDF

Czy związek polityki i sztuki jest nieuchronny, czy wynika wprost z natury polityki i czy sztuka musi się jej podporządkować? Z tymi oraz innymi pytaniami zmagali się autorzy testów zamieszczonych w tym numerzez ArsForum, pośród których znalazł się m.in. jeden z najważniejszych polskich krytyków sztuki drugiej połowy XX wieku Andrzej Osęka, a także filozof, historyk i artysta dr hab.Roman Kozik. Swój teoretyczny punkt widzenia zaprezentował również dr Janusz Janowski, Prezes ZPAP.

Więcej…
 

GALERIA MŁODYCH

Email Drukuj PDF

Drugi numer ArsForum zamyka prezentacja sylwetki młodej artystki Renaty Kurczyńskiej- artysta–grafik, ur. 1992 w województwie świętokrzyskim. Absolwentka Państwowego Liceum Plastycznego im. Józefa Szermentowskiego (specjalizacja techniki malarskie i pozłotnicze) w Kielcach oraz wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta (kierunek grafika). Dyplom z wyróżnieniem uzyskała w Pracowni Litografii i Promocji Grafiki prowadzonej przez prof. zw. Pawła Frąckiewicza. Zajmuje się litografią i ilustracją. Uczestniczka kilkunastu wystaw – zbiorowych i indywidualnych, zwyciężczyni Ogólnopolskiego Przeglądu Rysunku, Malarstwa i Rzeźby (2011), zdobywczyni pierwszego miejsca w konkursie na Grafikę Semestru w ASP Wrocław (2016), zdobywczyni medalu honorowego oraz Nagrody Prezesa Związku Polskich Artystów Plastyków za najlepszy zestaw prac na XXVI Międzynarodowym Biennale Ekslibrisu Współczesnego w Muzeum Zamkowym w Malborku.

Więcej…
 

WYSTAWY I WYDARZENIA

Email Drukuj PDF

Zapraszamy do zapoznania się z aktualnościami dotyczącymi wystaw i wydarzeń, zaprezentowanymi w drugim numerze kwartalnika ArsForum.

Więcej…
 

ZOBACZONE, OPISANE

Email Drukuj PDF

W drugim numerze kwartalnika ArsForum będą Państwo mogli się zapoznać z przeglądem ważnych wydarzeń wystawiennych w Polsce, pośród których miejsce szczególne zajmuje wielka wystawa prac Fridy Kahlo, słynnej i zaangażowanej politycznie malarki meksykańskiej, w poznańskim Centrum Kultury Zamek. Zachęcamy przy tym Państwa do lektury rozmowy dra Pawła Czapczyka z dyrektorką CKZ, Anną Hryniewiecką, na temat tej wyjątkowej wystawy:

FRIDA

 

Czasopismo ArsForum zostało dofinansowane z funduszu:

mkidn 01 cmyk

 

SYLWETKI

Email Drukuj PDF

W drugim numerze ArsForum mogą Państwo zapoznać się z twórczością i sylwetkami trzech artystów: ważnego dla polskiej odsłony sztuki lat 80. ubiegłego wieku sopockiego malarza prof. dra hab. Henryka Cześnika, wielokrotnie nagradzanego grafika Pawła Warchoła, współorganizatora i kuratora Międzynarodowego Biennale Plakatu Społeczno-Politycznego w Oświęcimiu, a także rzeźbiarza dra heb. Macieja Aleksandrowicza, wykładowcy warszawskiej ASP.

 

Więcej…
   

ArsForum nr 2

Email Drukuj PDF

Tematem przewodnim kolejnego wydania kwartalnika artystycznego Związku Polskich Artystów Plastyków ArsForum jest relacja sztuki z polityką. Na ten temat wypowiadają się zarówno artyści jak i teoretycy sztuki oraz prawnik. W numerze znajdziemy również  m.in. wywiad z jednym z najwybitniejszych polskich malarzy Jackiem Waltosiem, twórczość i sylwetki artystów: Henryka Cześnika, Pawła Warchoła i Macieja Aleksandrowicza, reprezentantkę młodego pokolenia Renatę Kurczyńską, a także relację z pierwszego etapu Ogólnopolskiej Konferencji Kultury. Tropem poprzedniego numeru zagłębimy się w historię ZPAP wyeksponowaną na kanwie komiksowej autorstwa Tomasza Bereźnickiego. W poszukiwaniu ważniejszych wydarzeń wystawienniczych w Polsce polecamy sięgnąć do działu Aktualności, a co słychać w ZPAP dowiecie się Państwo z działu prezentującego działalność okręgów ZPAP.

 OKŁADKA

 

Kwartalnik dostępny w sieci Empik oraz w zamówieniach drogą mailową: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Więcej…
 


Kalendarz

wrzesień 2023
N P W Ś C Pt S
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Statystyka

Odsłon : 20747398

Bądź na bieżąco!