Związek Polskich Artystów Plastyków

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start Konkursy Konkurs artystyczny pt. „więzione za wolność”

Konkurs artystyczny pt. „więzione za wolność”

Email Drukuj PDF

Stowarzyszenie Miłośników Starego Fordonu serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w konkursie artystycznym pt. „więzione za wolność”, którego celem jest zaprojektowanie i wykonanie muralu/i na ścianach Aresztu Śledczego (Zakład Karny) znajdującego się w Bydgoszczy przy ul. Rynek 8. Murale mają stanowić autonomiczną, odrębną kompozycję. W konkursie mogą wziąć udział zarówno profesjonalni artyści tworzący murale, jak i studenci kierunków związanych ze sztuką, którzy chcą sprawdzić swoje umiejętności. Konkurs zakłada nagrodzenie pieniężne 3 najlepszych projektów z każdej kategorii – A,B,C lub D, które wypisane są poniżej. Kwoty różnią się ze względu na zajęte miejsce.
1 miejsce – 10 tys. zł + zobowiązanie się do wykonania autorskiego muralu przedstawionego w projekcie konkursowym
2 miejsce – 3 tys. zł
3 miejsce – 1 tys. zł

Konkurs składa się z trzech etapów

Etap 1.  Opracowanie i wysłanie projektu drogą mailową:
Każdy autor może zrealizować w ramach konkursu wybrany przez siebie temat/ty, wybierając zakres opracowania A,B,C lub D (wypisane poniżej), bądź zrealizować całość.

A: Zabudowa pierzejowa Rynku - nawiązanie do kamienic w sposób autorski interpretując ich  wizerunek.
B. Mur więzienia jako historia miasteczka
C. Mural upamiętniający historię więźniarek osadzonych za wolność, w tym gen. Elżbietę Zawacką ps.”Zo”, mjr Irenę Tomalak ps.”Maria” i Marię Szelągowską ps. „Rysia”
D. Ściana z istniejącym murale - możliwość dalszego rozwinięcia wizji lub potraktować ścianę swobodnie lecz z uwzględnieniem sąsiedztwa.

Tematyka jest powiązana z historią dzielnicy, w której znajduje się Zakład Karny. Obszerność dziej Starego Fordonu nierozłącznie związana jest z kulturami lokalnej miejscowości.
Opracowanie i wysłanie projektu drogą mailową pod adres:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.  należy przesłać do dnia 30.11.2022 roku do godziny 12:00

Etap 2. Ogłoszenie wyników na wydarzeniu 1 miasto 3 kultury:

Uroczyste uhonorowanie najlepszych prac odbędzie się 04.12.2022 roku na rynku w Starym Fordonie. Zwycięskie osoby zostaną wcześniej poinformowane drogą mailową, aby spokojnie mogły przygotować się do przyjazdu. Z racji zażyłości lokalsów ze swoją dzielnicą, zwycięzcy zostaną poproszeni o publiczne pokazanie swojej twórczej wizji i powiedzenie kilka słów.

Etap 3. 2023 rok – wykonanie murali

*Więcej informacji na temat konkursu w załączonym dysku

Pomóż nam subtelnie upiększyć mury, może to właśnie Twój pomysł wygra?

Projekt współfinansowany ze środków budżetu państwa w ramach programu Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą „Społeczna odpowiedzialność nauki – Popularyzacja nauki i sportu”, nr projektu SONP/SP/566514/2022
Patronatem wydarzenia objął minister Łukasz Schreiber

LINK: https://drive.google.com/drive/folders/1C16ieuRQQ1OlJkwjjqSlkJQZdZLGEkCg?fbclid=IwAR1ZvtAOHy2qqBk9kNwLJ2e-J-PDZTinLDG28Fbs9CjRYRT2GtFABW0lbMM

 

Kalendarz

luty 2024
N P W Ś C Pt S
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 1 2

Statystyka

Odsłon : 22417182

Bądź na bieżąco!